ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Vila Skaut, Suto More

ВИЛА   СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв,  тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената (колона 3 од табелата).

-20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2020

-15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2020

-10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2020

 

Смена

Период на престој

Вила Скаут / Скаут 1

3

1

14.06-23.06

240,00 €

2

23.06-02.07

240,00 €

3

02.07-11.07

240,00 €

4

11.07-20.07

250,00 €

5

20.07-29.07

250,00 €

6

29.07-07.08

250,00 €

7

07.08-16.08

250,00 €

8

16.08-25.08

240,00 €

9

25.08-03.09

220,00 €

10

03.09-12.09

200,00 €

 

   * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

 (9 полни пансиони со вклучен превоз).

- Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ   од 50 % од цената на аранжманот.

- Второ  дете до 12 год. - ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

 

Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

- за користење на ¼ апп во в.Скаут или Скаут 1 мора да се платат 3 полни суми

-Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст

- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место

Поаѓање за Црна Гора

Прилеп (стара автобуска) – 02.00 часот

Кавадарци 03.00 часот (пумпата кај Росоман)

Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) 04.00часот

Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот

 

-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

  • попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
  • доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата