BANSKO - Lion 4*
Lion 4*

Hotel Lion 4*, Bansko

http://hotelslion.bg/bansko/

20% попуст за резервации до  30.09.2019 и комплетна уплата до 10.11.2019

10% попуст за резервации до 31.10.2019 и комплетна уплата до 10.11.2019

7=6; 10=9; 14=12 за престој во период од 29.02.2020 до крај на сезона

Попустите се комбинираат

Цените се дадени по лице на ден (освен кај апартман) на база полупансион- појадок и вечера . ТУРИСТИЧКА ТАКСА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА

тип на мсестување

28.12.2019 - 03.01.2020

04.01.2020 - 10.01.2020

14.12.2019 - 27.12.2019 11.01.2020 - 17.01.2020 25.01.2020 - 28.02.2020

01.12.2019 - 13.12.2019 18.01.2020 - 24.01.2020 29.02.2020 - 31.03.2020

по лице во двокреветна соба

€ 71,61

€ 50,45

€ 42,86

€ 39,60

по лице во фамилијарна соба

€ 82,46

€ 71,07

€ 52,62

€ 46,11

апартман за 4 лица

€ 287,53

€ 211,58

€ 179,03

€ 162,75

возрасен на дополнително легло

€ 54,25

€ 39,60

€ 32,01

€ 29,84

Во цената е вклучено

ноќевање со појадок и вечера и пијалоци за време на вечерата -  вода, сок вино, пиво(од локално производство)

користење на внатрешен базен и фитнес

ски гардеробер

трансфер до првата станица на Гондолата, по распоред на рецепција

Минимум престој 5ноќи за цела сезона

Максимум сместување

Двокреветна соба  - 2 + 1 лице

Фамилијарна соба - 2 + 2 лица

Апартман- 4 + 1 лице

Доплати

Божиќна вечера  /незадолжителна / 50 еур за возрасни, 25 еур за деца 4 - 11.99год

Новогодишна вечера /задолжителна/ 80 еур за возрасни, 40 еур за деца 4 - 11.99год

користење на СПА  -сауна, парна бања, џакузи, релакс зона, масажа - доплата на лице место

Попусти

деца до 3,99- бесплатно

деца  4 -11,99 на дополнително легло - 50% попуст од цената за дополнително легло

деца  4 -11,99 на редовно легло - 25%попуст од цената за редовно легло