BOROVEC - Yanakiev 4*
Yanakiev 4*

Hotel Yanakiev 4*, Borovets

http://www.hotel-yanakiev.com/

10% попуст за резервации направени до 31.10, платени до 10.11.2019

Цените се дадени по лице за во двокреветна соба, или за две лица во апартман

Услуга Полупансион

Цените се изразени во евра плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.12.2019 - 20.12.2019

21.12.2019 - 27.12.2019

11.01.2020 - 14.02.2020

28.12.2019 - 03.01.2020

04.01.2020 - 10.01.2020

15.02.2020 - 21.02.2020

22.02.2020 - 01.04.2020

Person in Double room

41,92 €

77,30 €

114,32 €

93,64 €

55,53 €

Apartment for 2 pax

108,88 €

190,54 €

304,86 €

234,09 €

167,68 €

Single room

67,51 €

121,95 €

181,83 €

154,61 €

87,10 €

Цените вклучуваат

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, (сауна, парна бања, лакониум секој ден од 15-19 часот), паркинг, WIFI

Минимален престој 4 ноќи

Максимално сместување

Double room - 2 + 1 pax

Single room - 1 pax

Apartment - 2 + 2 pax

Доплати

Соба со поглед кон пистите 5 еур по лице на ден

Божиќна вечера (задолжителна) 53 еур за возрасен, 32 еур за деца од 2-11.99 год

Новогодишна вечера (задолжителна) 53 еур за возрасен, 32 еур за деца од 2-11.99 год

Попусти за сместување

Двокреветна соба

Деца до 1.99 - бесплатно

Дете од 2-5.99 год на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно

Дете од 6-12.99 год на дополнително легло во двокреветна соба добива 50% попуст

Возрасно лице на дополнително легло во двокреветна соба добива 30% попуст

Апартман

Деца до 1.99 - бесплатно

Дете од 2-5.99 год на прво и второ помошно легло се сместуаат бесплатно

Дете од 6-12.99 год на прво и второ помошно легло плаќаат по 10 еур на ноќ

Возрасно лице на дополнително легло плаќа 19 еур