BOROVEC - Iglika Palace 4*
Iglika Palace 4*

https://hoteliglikapalace.com/

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 15% попуст за резервации направени до 30.09.2020

- 10% попуст за резервации направени до 31.10.2020

(попустот не е валиден во периодот 26.12-02.01.2021)

IGLIKA PALACE 4* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

19.12 - 25.12

24.01 - 12.02

06.03 - 09.04

26.12-02.01

03.01 - 23.01

13.02-05.03

По лице во dbl standard соба

35,39 €

50,08 €

41,92 €

По лице во dbl economy соба

24,50 €

44,64 €

35,39 €

По лице во студио

35,39 €

50,08 €

41,92 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза секој ден 16.00-17.00, користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби, паркинг

Попусти и доплати : 

▪ Дете до 1.99 год. на дополнително легло - бесплатно 
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло  со двајца возрасни  во dbl стандард соба - бесплатно 
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло со двајца возрасни во студио - 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во соба- 25% попуст 
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба - 25% попуст (не важи за Нова Година) 

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 50€, дете - 25€ 
▪ Доплата за комунална такса за возрасни и деца над 2 год. : 0,60€ по лице на ден

Капацитет на сместување:

Двокреветна standard соба - 2+1 лица

Двокреветна economy соба - 2 лица

Студио - 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплаќаат 3 редовни суми.

Минимум престој во период 26.12.2020-02.01.2021 е 7 ноќевања.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ