BOROVEC - Samokov 4*
Samokov 4*

https://www.samokov.com/

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 15% попуст за резервации направени до 30.09.2020

- 10% попуст за резервации направени до 10.11.2020

    Бонус: 5=4, 6=5, 7=6 за период на престој  02.01-15.01.2021,

07.03-31.03.2021(валидно по завршување на попустите за рани резервации)               

**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!     

SAMOKOV 4* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

26.12 - 01.01

02.01 - 15.01

30.01 - 19.02

16.01 - 29.01

20.02 - 28.02

19.12 - 25.12

01.03 - 31.03

По лице во 1/2 соба

57,77 €

46,33 €

38,70 €

34,34 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, kористење на внатрешен базен, интернет во лоби барот

Попусти и доплати:

Дете 0-4,99 – бесплатно
Дете од 5-11,99 г. на дополнително/ редовно легло  – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 15% попуст

Еднокреветна соба - се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 45€, дете - 30€

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2 + 1

Минимум престој во период 26.12.-01.01.2021 е 5 ноќевања.

Минимум престој 3 ноќевања за цел период.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ