BANSKO - MPM Guinness 4*
MPM Guinness 4*

Hotel MPM Guinness 4*, Bansko
BACK

https://mpmhotels.bg/hotel/mpm-guinness-hotel/

20% попуст за резервации до 1.12.2019, за престој во период 15.12-22.12.2019 и 22.02-31.03.2020

15% попуст за резервации до 1.12.2019, за престој во период 19.01-22.02.2020

Дополнителни попусти

7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за пристигнување до  24.12.2019 и од 08.03.2020 до крај на сезоната

попустите се комбинираат

Type of accommodation

28.12.2019 - 04.01.2020 

05.01.2020 - 11.01.2020

20.12.2019 - 27.12.2019 18.01.2020 - 29.02.2020

01.12.2019 - 19.12.2019 12.01.2020 - 17.01.2020 01.03.2020 - 12.04.2020

по  лице во студио

66,31 €

50,00 €

44,02 €

38,59 €

по лице во апартман со една спална

71,74 €

54,35 €

47,28 €

41,85 €

апартман со 2 спални за 4 лица

250,01 €

186,96 €

168,49 €

143,48 €

Во цената е вклучено

ноќевање на база појадок и вечера

користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, релакс соба, ски гардеробер, интернет

трансфер до првата станица на ски лифтот , по распоред на рецепција

паркинг - во зависност од слободни места

минимум престој 4 ноќи во период 28.12.2019 - 04.01.2020!

минимум престој 3 ноќи во период 05.01.2020 - 11.01.2020!

максимум сместување

студио  - 2 + 1 лице

апартман со една спална - 2 + 2 лица

апартман со две спални  - 4 + 2 pax

Попусти

деца до 1,99- бесплатно

деца 2 -11.99 на дополнително легло-13еур на ден

возрасен на дополнително легло - 25% попуст