PAMPOROVO - Aparthotel Kamelia 4*
Aparthotel Kamelia 4*

Apart hotel Kamelia 4*, Pamporovo
BACK

https://www.kamelia-hotel-pamporovo.com/

Цените се дадени по лице на ноќ, услуга наем на студио или апартман

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Попусти

10% попуст за резервации до 31.10.2019

Резервации направени со early booking попуст, неможат да се менат

Во случај на отказ на резервации со early booking попуст, се плаќа пенали во вредност на една ноќ

Туристичка такса вклучена во цена

Тип на сместување

01.12.2019 - 18.12.2019 05.03.2020 - 15.04.2020

19.12.2019 - 26.12.2019 03.01.2020 - 12.01.2020

27.12.2019 - 02.01.2020

13.01.2020 - 19.01.2020

20.01.2020 - 04.03.2020

Цена по лице во  Studio (без балкон)

24,47 €

38,61 €

55,46 €

27,73 €

34,26 €

Цена по лице во One bedroom apartment         

26,64 €

40,78 €

59,81 €

29,91 €

37,52 €

Цена по лице во Two bedroom apartment      

22,29 €

33,17 €

52,20 €

24,47 €

30,99 €

Цена по лице Three bedroom apartment                

20,12 €

32,08 €

48,94 €

22,29 €

28,82 €

Цената вклучува

Ноќевање, користење на базен, фитнес, Спа зона, ски гардеробер, WIFI, детска анимација

Максимално сместување

Studio - 2 pax

One bedroom apartment - 2ad.+ 2ch. or 3 adults

Two bedroom apartment - 4 adults+2 ch. or 5 adults

Three bedroom apartment - 6 adults++2 ch. or 7 adults

Доплати

Појадок 6 еур за возрасно лице, 3.50 еур за деца од 6-11,99 год

Вечера 11 еур за возрасно лице, 6 еур за деца од 6-11.99 год

Попусти

Деца до 5.99 год се сместуваат бесплатно

Деца од 6 - 11.99 год на дополнилтено легло плаќаат 40%

Возрасно лице на дополнително легло плаќа 80%