BANSKO - Belvedere 4*
Belvedere 4*

http://www.belvedereholidayclub.bg/en/pages/hotel

                              Belvedere Holiday Club **** BANSKO                             

20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДO 31.12.2019, ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД 13.01-08.03.2020

7=6, 10=9, 14=12 за престој во перид  19.12.2019 - 25.12.2019 и 03.01.2020 - 01.04.2020

ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Период на престој / Тип на сместување

26.12.2019 - 02.01.2020

03.01.2020 - 08.03.2020

19.12.2019 - 25.12.2019

09.03.2020 - 01.04.2020

One bedroom Apartment

143,88 €

100,28 €

71,94 €

(цена за 2 лица) (максимум 2 + 2 лица)

Two bedroom Apartment (цена за 4 лица)

231,08 €

176,58 €

116,63 €

(максимум 4 + 2 лица)

Дете 6 - 12 год. (на помошен кревет)

14,72 €

14,72 €

13,63 €

Возрасен

27,80 €

27,80 €

25,62 €

(на помошен кревет)

Дете 0 – 6 год

бесплатно

бесплатно

бесплатно

Минимум престој

5 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

ПОЛИТИКА НА ОТКАЖУВАЊЕ

Под 35 дена

Под 16 дена

Под 14 дена

100% пенали

2 ноќи пенали

2 ноќи пенали

No show

100% пенали

100% пенали

100% пенали

Цената вклучува

1  ноќевање на база полупансион, користење на внатрешен базен, фитнес, финска и инфрацрвена

сауна, парна и турска бања, Wi-Fi,  ски остава за сопствена опрема, паркинг, shuttle bus трансфер до гондолата (распоред на рецепција), туристичка такса

Доплата за ручек

11 еур на ден возрасни / 5,5 еур на ден деца од 6-12 год

Доплата за новогодишна вечера незадолжителна

79 еур возрасни / 39 еур деца од 6-12 год

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.