ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Хотели на закуп - Jenny 3* - Siviri
Jenny 3* - Siviri

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена. Собите за сезона 2018 се целосно реновирани. 
 

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15 % за резервации и целосна уплата до 31.12.2019
-10 % за резервации и целосна уплата до 29.02.2020
-5 % за резервации и целосна уплата до 31.03.2020

Период

Услуга

Цена за 1 лице во евра

23.05 – 30.05

7 полупансиони

€129  

30.05 – 06.06

7 полупансиони

€139

06.06 – 13.06

7 полупансиони

€159

13.06 – 20.06

7 полупансиони

€259

20.06 – 27.06

7 полупансиони

€279

27.06 – 04.07

7 полупансиони

€299

04.07 – 11.07

7 полупансиони

€329

11.07 – 18.07

7 полупансиони

€349

18.07 – 25.07

7 полупансиони

€379

25.07 – 01.08

7 полупансиони

€379

01.08 – 08.08

7 полупансиони

€379

08.08 – 15.08

7 полупансиони

€379

15.08 – 22.08

7 полупансиони

€379

22.08 – 29.08

7 полупансиони

€349

29.08 – 05.09

7 полупансиони

€299

05.09 – 12.09

7 полупансиони

€259

12.09 – 19.09

7 полупансиони

€229

19.09 – 26.09

7 полупансиони

€199

*ПП  -Полупансион :

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера 19:00-21:00ч. на база на шведска маса

 

Во цената Е вклучено:
• 7 полупансиони (шведска маса)
• Клима уред
• Безжичен интернет
• Користење отворен базен со слатка вода
• Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
• Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
• Превоз,
• Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
• Патничко осигурување

Напомена:
• Цената е за минимум 2 возрасни лица во соба на 7 ноќи,
• Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
• Прво и второ дете до 13,99 г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
• Трето дете 0-2,99 години без сопствено легло - БЕСПЛАТНО
• Прво и второ дете 14-15,99 г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената за 1 возрасен
• Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен
• Петто лице во соба од 0-8,99 години на дополнително легло плаќа 10 евра на ден
• Сместување во собите е после 14 часот по локално време, напуштање на собите е до 10 часот по локално време
• За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
• Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари
• Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
           • возрасни: 35 €
           • деца од 2 до 12 години: 25 €
           • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.