ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Pefkohori - Vila Ageliki
Vila Ageliki

20% попуст за рана уплата до 15.02.2020

Локација:       Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  трикреветни студиа, четирикреветни  и петкреветни апартмани.

Опрема:           АПП - дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси. Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).  Клима уред:  Доплата на лице место 3€ од ден.

               ПРВАТА СМЕНА  Е СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ! 

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ / */

Период

Бр.на ноќи

1/3  студио

1/4 АПП

1/5 АПП

   31.05 – 07.06

7*

 79 € промо

 99 € промо

 109 €  промо

   07.06 – 14.06

7*

129 €

         159 €

 179 €

   14.06 – 21.06

7*

149 €

         189 €

209 €

   21.06 – 28.06

7*

169 €

         199 €

219 €

   28.06 -  05.07

7*

189

         219

239

   23.08 -  30.08

7*

199 €

         229 €

249 €

   30.08 – 06.09

7*

169 €

         199 €

219 €

   06.09 – 13.09

7*

139 €

         169 €

189 €

   13.09 – 20.09

7*

119 €

         149 €

169 €

   20.09 – 27.09

7*

 79 €

           99 €

 119 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9 НОЌИ /

Период

Бр.на ноќи

1/3  студио

1/4 АПП

1/5 АПП

 

   28.06 – 07.07

9

459

         489 €

509 €

   07.07 – 16.07

9

489 €

         529 €

549 €

   16.07 – 25.07

9

519 €

         569 €

589 €

   25.07 – 03.08

9

519 €

         569 €

589 €

   03.08 – 12.08

9

519 €

         569 €

589 €

   12.08 – 21.08

9

519 €

         569 €

589 €

   21.08 – 30.08

9

499

         549 €

569 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 7 НОЌИ /

 

Период

Бр.на ноќи

1/3 студио

1/4  АПП

1/5 АПП

05.07 – 12.07

7

369

 409 

429

12.07 – 19.07

7

389 €

429 

449

19.07 – 26.07

7

419

469 

489

26.07 – 02.08

7

419 €

469 €

489

02.08 – 09.08

7

419

469

489

09.08 – 16.08

7

419

469 €

489 €

16.08 – 23.08

7

399 

449 €

469 €


ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ
 за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето,четврто и петто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

 

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ  ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН  (7,9) , превозот се доплаќа.

Превозот  чини:     

35 € за возрасни ,

25 € за деца од 2 до 12 години,  

Деца  до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред  Дрводекор.Враќање од Халкидики во 14.00 ч. локал. време .

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира.

Заджолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

 

НАПОМЕНА:

  • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата..
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.