BANSKO - Trinity 4*
Trinity 4*

Trinity Residence Bansko 4*, Bansko

https://trinity-bansko.bg/

20% попуст за резервации до 30.09.2019 и комплетна уплата до  10.10.2019.

15% попуст з арезервации до  31.10.2019 и комплетна уплата до 10.11.2019.

10% попуст з арезервации до 30.11.2019 и комплетна уплата до 10.12.2019.

валидно за престој во период 01.12.2019 - 27.12.2019  и  03.01.2020 - 31.03.2020!

попустите не се валидни за доплатите

7=6, 14=12 валидно за престој во период  01.12.2019 - 20.12.2019 и 01.03.2020 - 31.03.2020

ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ

Цените се дадени по лице на ноќ на база ноќевање со појадок Туристичката такса е вклучена во цена

тип на сместување

01.12.2019 - 19.12.2019 11.03.2020 - 31.03.2020

20.12.2019 - 27.12.2019 01.03.2020 - 10.03.2020

03.01.2020 - 29.02.2020

28.12.2019 - 02.01.2020

по лице во двокреветна соба

16.89

24.52

29.97

67.58

во лице во двокреветна

22.35

29.98

35.42

73.03

по лице во  Family Suite

27.79

34.33

41.42

78.48

Во цената е вклучено

ноќевање со појадок по лице, освен во Новогодишниот период кога услугата е појадок и вечера

Бесплатно користење на внатрешен базен, финска сауна, парна бања, џакузи, паркинг, интернет во собите и на рецепција

ски гардеробер, бесплатен трансфер до првата станица на гондолата по распоред на рецепција

мин престој 4 ноќи во период  28.12.2019 - 02.01.2020!

минимум престој 3 ноќи во период 20.12.2019 - 27.12.2019 и 01.03.2020 - 10.03.2020!

Максимум сместување

двокреветна стандард соба- 2 + 1 / 3 лица

двокреветна делукс соба - 2 + 1 / 3лица

Family Suite - 2 + 2 / 3 + 1 лице

доплати

вечера  - 8.5еур на ден за возрасни 4.5еур на ден за деца 2-11.99г

Новогодишна вечера  /задолжителна/ - 80 еур за возрсни,  35еур за деца 2-11.99 y.o.

Попусти

деца до  1.99 y.o - бесплатно

дете 2-11.99г на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно

две деца 2-11.99г. со 2 возрасни  - прво дете - бесплатно, второ дете -  50% попуст

возрасен на дополнително легло - 20%попуст