Hotel Babovikj, Chanj

   На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен) и двокреветни соби. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.         

 

  • 20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2020
  • 15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2020
  • 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2020

 

СМЕНА

ПЕРИОД

ЦЕНА

1

20.06-29.06

240

2

29.06-08.07

255

3

08.07-17.07

270

4

17.07-26.07

280

5

26.07-04.08

280

6

04.08-13.08

280

7

13.08-22.08

270

8

22.08-31.08

255

9

31.08-09.09

220

 

 

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полу пансиони со вклучен превоз).

- Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ 50 % од цената на аранжманот.

- Второ  дете до 12 год. - ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

Попустот за деца важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст

* Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

* Користењето на климата е вклучено во цена

 

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.