ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Parga - Vila Lemoni
Vila Lemoni

ВИЛА ЛЕМОНИ се наоѓа во центарот на Парга над црквата, располага со двокревети и трокреветни студија на први и втори кат. Секое студио е со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

 

ПОПУСТ -15%

ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 29.02.2020

 

Вила

ЛЕМОНИ

Термин

Бр.ноќ

1/2 СТД

1/3 СТД

30.05.2020

7*

109€

109€

06.06.2020

7*

119€

119€

13.06.2020

7*

139€

139€

20.06. 2020

7*

169€

169€

27.06. 2020

9

380€

400€

06.07. 2020

9

430€

460€

15.07.2020

9

500€

540€

24.07. 2020

9

500€

540€

02.08.2020

9

500€

540€

11.08.2020

9

500€

540€

20.08.2020

9

500€

540€

29.08.2020

7*

169€

169€

05.09.2020

7*

139€

139€

12.09.2020

7*

119€

119€

19.09.2020

7*

109€

109€

 

 

ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.

За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).

Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

 

Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.

Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин. Поаѓање од Велес е во 00ч од бензинска пумпа Макоил, кај мотел Македонија.

Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи само на редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра

деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно