ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Nea Potidea - Vila Brothers
Vila Brothers

  20% попуст за рана уплата до 01.02.2020

Локација: 60 метри оддалеченост  од плажа, во централниот дел на  Неа  Потидеа.
Сместување: Трикреветни,четирикреветни апартмани  и дуплекси (две одвоени спални).
Опремa: Опремена  кујна,ТВ, бања, тераса, WI-FI  и клима уред  вклучен во цената.

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ! 

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ! 

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / */

Период

Бр.на ноќи

1/3 АПП вила Ц

1/4 АПП вила Ц

 1/4 дуплекс вила А и Б

23.05 – 31.05

8*

 69промо

 79промо

89 промо

31.05 – 07.06

7*

 69 промо

 79промо

99 промо

07.06 – 14.06

7*

119

129

159

14.06 – 21.06

7*

139

149

179

21.06 - 28.06

7*

159

          169

199

28.06 - 05.07

7*

179

189 

219

23.08 – 30.08

7*

179 €

189 

219

30.08 – 06.09

7*

159 €

169

199

06.09 – 13.09

7*

129

139

169

13.09 – 20.09

7*

 99

109 €

139

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ     / 9 ноќи /

Период

Бр.на ноќи

1/3 АПП вила Ц

1/4 АПП вила Ц

1/4 дуплекс вила А и Б

28.06 – 07.07

9

449

469 

509

07.07 – 16.07

9

489

509 €

549

16.07 – 25.07

9

519

539 

579

25.07 – 03.08

9

519 €

539 

579

03.08 – 12.08

9

519

539 

579

12.08 – 21.08

9

519 €

539 €

579

21.08 – 30.08

9

499

519

559

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7 ноќи /

 

Период

Бр.на ноќи

1/3 АПП вила Ц

1/4 АПП вила Ц

1/4 дуплекс вила А и Б

05.07 – 12.07

7

359

379 

419

12.07 – 19.07

7

389 €

409 

449

19.07 – 26.07

7

419

439 

479

26.07 – 02.08

7

419 €

439 €

479

02.08 – 09.08

7

419

439

479

09.08 – 16.08

7

419

439 €

479 €

16.08 – 23.08

7

399 

419 €

459 €


ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ
  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни ,

                               25 € за деца од 2 до 12 години,  

                               Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред Дрводекор.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Задолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.
 • ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.