RAZLOG - Murite 4*
Murite 4*
Промотивна понуда
20% попуст за резервации со престој во период 19.01-30.01.2020

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско

www.murite.bg 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 06.12-09.12.2019 ,  28.12-01.01.2019) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 | 15 % за резервација и уплата до 15.11.2019 | 10 % за резервација и уплата до 15.12.2019 

 

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено 

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 

01.12-19.12.2019

20.12-27.12.2019

28.12-01.01.2020

19.01-20.02.2020

Вид на сместување

21.02-11.04.2020

02.01-18.01.2020

(мин. 4 ноќ.)

 

Двокреветна соба – АЗАЛИА

2+0

               24 €

              35 €

               51 €

               33 €

Еднокреветна соба – АЗАЛИА

1

               36 €

              53 €

               76 €

               50 €

Едноспален апартман – АЗАЛИА

2+2

               28 €

              39 €

               58 €

               37 €

Двоспален апартман – АЗАЛИА

4+2

               24 €

              35 €

               51 €

               33 €

Двокреветна соба – ОРХИДЕА

2+0

               20 €

              30 €

               43 €

               28 €

Еднокреветна соба – ОРХИДЕА

1

               30 €

              47 €

               65 €

               43 €

Едноспален апартман – ОРХИДЕА

2+2

               24 €

              34 €

               50 €

               32 €

Двоспален апартман – ОРХИДЕА

4+2

               20 €

              31 €

               43 €

               28 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови : 

 Деца до 5.99 год. – бесплатно

 Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно

 Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст

 Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст

 Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)

 Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 65€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден