RAZLOG - Murite 4*
Murite 4*

WWW.MURITE.BG

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 15% попуст за резервации направени до 31.10.2020

- 10% попуст за резервации направени до 30.11.2020

(попустот не е валиден во периодот 27.12-02.01.2021 и не важи за доплатата за All inclusive)

Бонус: 7=6 за период на престој  01.12-19.12.2020 и 17.01-17.04.2021

(се комбинира со 10% попуст за рана резервација)

Во цените не е вклученa туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

MURITE 4*

ПОЛУПАНСИОН 

01.12-19.12

21.02-17.04

20.12-26.12

03.01-16.01

27.12-02.01.2019

17.01-20.02

Двокреветна соба АЗАЛИА

2+0

                              27 €

 38 €

                          54 €

  36 €

Едноспален апартман АЗАЛИА

2+2

31,50 €

43 €

                             62 €

 41 €

Двоспален апартман  АЗАЛИА

4+2

                              27 €

38 €

                              54 €

 36 €

Двокреветна соба  ОРХИДЕА

2+0

                              21 €

32 €

                             44 €

 29 €

Едноспален апартман ОРХИДЕА

2+2

                              25 €

35 €

                             51 €

 32,50 €

Двоспален апартман ОРХИДЕА

4+2

                              21 €

32 €

44 €

 29 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, WiFi во лобито, парна бања, базен, сауна, џакузи, фитнес,  клуб за деца, транспорт до ски гондолата.

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 год.  – бесплатно
Прво дете од 6-13,99 год. на дополнително легло - бесплатно

Второ дете од 6-13,99 год. на дополнително легло - 50% попуст
Дете 6-13,99 год. на редовно легло  – 50% попуст 
Возрасен на дополнително легло - 50% попуст

 

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 65€ / возрасен, 35€/ дете ( 6-13,99 г.)

Доплата за ALL INCLUSIVE - 8€, дете 6-13,99год - 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци 10-22 часот)

Минимум престој во период 27.12.-02.01.2021 е 4 ноќевања.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ