BOROVEC - Festa Chamkoria 4*
Festa Chamkoria 4*

https://festahotels.com/festa-chamkoria-bg/

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 10% попуст за резервации направени до 31.10.2020

Бонус: 7=6 за период на престој 01.12-17.12.2020, 10.01-11.02.2021, 07.03-09.04.2021 (ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.11.2020)  

**Попустот за рани резервации НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!     

FESTA CHAMKORIA 4*

ПОЛУПАНСИОН

01.12-

22.12

23.12-

30.12

31.12-

02.01

03.01-

10.01

11.01-

28.01

29.01-

19.02

20.02-

04.03

05.03–

09.04

По лице во 1/2 соба

24,50 €

41,92 €

75,13 €

44,10 €

41,92 €

47,36 €

37,56 €

29,94 €

По лице во Junior suite  

28,85 €

46,27 €

82,75 €

49,54 €

47,36 €

52,81 €

41,92 €

36,47 €

По лице во  Апартман

33,21 €

52,81 €

96,90 €

59,34 €

54,98 €

62,61 €

49,54 €

40,83 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет

Попусти и доплати: 
▪ Деца до 2.99 год. - бесплатно 
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 80% попуст
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во студио или апартман - 25% попуст 
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 50€, дете - 25€ 

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2 лица
Junior suite - 2 возрасни + 2 деца до 12,99 год  или 3 возрасни + 1 дете до 12,99 год

Апартман - 2 возрасни + 2 деца до 12,99 год  или 3 возрасни + 1 дете до 12,99 год

Минимум престој во период 31.12.-02.01.2021 е 5 ноќевања.

Минимум престој 3 ноќевања за цел период.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ