BANSKO - Emerald Spa 4*
Emerald Spa 4*

https://emerald-spahotel.com/

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 15% попуст за резервации направени до 15.10.2020

- 10% попуст за резервации направени до 15.11.2020

Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  04.03-21.03.2021

**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

 

EMERALD 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

20.12 - 27.12

03.01-09.01

22.01-04.03

 

28.12 - 02.01

 

10.01 - 21.01

05.03 - 21.03

По лице во 1/2 соба

38,65 €

60,97 €

33,21 €

По лице во family соба

38,65 €

60,97 €

33,21 €

По лице во Апартман со една спална  2+2

44,10 €

66,42 €

38,65 €

Апартман со две спални

цена за 4 лица / 4+2

165,50 €

255,87 €

132,83 €

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок и вечера по лице ( освен во апартман 4+2, каде цената е за 4 лица), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет во лобито. 

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 год. – бесплатно. 
Дете од 6-11,99 год. на редовно легло со 2 возрасни во двокреветна соба – 40% попуст од регуларната  цена за  возрасен
Дете 2-11,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба / апартман  – 13 евра на ден
Дете 2-11,99 год.на редовно легло во Family соба  – 50% попуст од регуларната цена за возрасен
Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба / апартман со една спална – 30% попуст

Четврт возрасен во Family соба - 30% попуст од регуларната цена за возрасен

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 60€ / возрасен, 40€/ дете до 11,99 г.

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2+1
Family соба -  мин 3 полни суми / макс. 4 лица

Апартман со една спална - 2+2 или 3+1

Апартман со две спални - мин. 4 возрасни / макс. 5+1 или 4+2

 

Минимум престој за цел период е 3 ноќевања.

 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ